V súčasnosti pôsobí tento charizmatický spevák na Slovensku a v ďalších krajinách strednej Európy prevažne ako sólista. Vystupuje na rôznych kultúrnych a spoločenských podujatiach ako i súkromných a klubových akciách. Jeho repertoár je nabitý horúcimi tanečnými latino rytmami ako salsa, merengue, son, cha cha cha, latino pop, reggaeton, merengueton i electro latinoJeho vystúpenie tak predstavuje originálnu kubánsku show, ktorej popri strhujúcich rytmoch pridáva na jedinečnosti Eusebiovo hudobné cítenie a interpretácia plná temperamentu, hravosti, pozitívnej energie a tanca. 

Ako sólista hosťoval Eusebio v roku 2010 na albume belgickej skupiny Los Callejeros a v roku 2012 na albume slovenského rapera Čistehochova. ​V Rakúsku pôsobí Eusebio už tretí rok v poprednej kubánskej kapele Clan Cubano. 

 

sa narodil v hudobníckej rodine v provincii Camaguey na Kube. Jeho otec bol spevákom v jednom z najznámejších kubánskych orchestrov - Maravilla de Florida. Od útleho detstva tak vyrastal v úzkom kontakte s hudbou. Spev vyštudoval na konzervatoriu v Havane pod vedením sólistov Kubánskej Národnej Opery Manuela Penu a Olgy Diaz. Po skončení štúdia vystúpil ako sólista na viacerých festivaloch sonu a bolera ako aj v show „Buscando el sonero“, vysielanej kubánskou televíziou.

 

 

E U

S E

B I

O

 

NICOLAS

MENA

Eusebio taktiež pôsobil vo viacerých hudobných formáciách a projektoch: Habana Expreso, Amistad Sonora, Trio Los Sonoros, Salsa de Esquina, Habana Club a Conjunto Carison. So septetom Monte Rey nahral na Kube dva albumy a v rámci zahraničného turné sa predstavil aj publiku vo Venezuele, Španielsku, Francúzsku, Grécku a Rakúsku. Koncom roku 2006 nadviazala skupina Monte Rey spoluprácu s populárnou belgickou formáciou Los Callejeros, z ktorej vzišla nahrávka, „Cara o moneda“, na ktorej sa Eusebio podieľal aj autorsky. V roku 2007 pricestoval aj so skupinou na Slovensko.​